Za značkou folkberry stojí malá lokálna rodinná firma.

Okrem toho, že sa venujeme výrobe a predaju nočných košieľok s názvom Búvajka, sa už od roku 2007 staráme aj o to, aby Vaše rodinné oslavy boli ešte slávnostnejšie, Vaše svadby ešte romantickejšie a Vaše firemné akcie ešte reprezentatívnejšie - viac informácií nájdete tu: www.navleky.sk

Ale vráťme sa späť k Búvajkám, to kvôli nim ste predsa na tejto stránke.

Na samotnú myšlienku vyrábať nočné košieľky, ktoré by boli pekné, pohodlné, romantické a zároveň nie gýčové, sme prišli vtedy, keď sme pre seba nevedeli zohnať v obchode nič vhodné na spanie  :-)

K názvu „folkberry“ nás inšpirovalo anglické slovíčko „berry“, ktoré  nám pripomína niečo milé, guľatučké, príjemné na dotyk, evokujúce príjemné asociácie, skrátka také ňuňuňu. A predpona „folk“ sa nám do názvu hodila kvôli samotnej výšivke a možno aj kvôli tomu, že celý tento projekt vznikol doslova na úpätí Malých Karpát, v blízkosti račianskych vinohradov, vajnorských výšiviek a ornamentov, v prostredí, kde stále vnímame vplyv minulosti a folklóru. Názov teda vznikol sám od seba, nič nebolo treba vymýšľať, jednoducho sa vynoril  :-)

Vzor výšivky navrhol náš dedko, nechal sa pri tom inšpirovať vzormi výšiviek z račianskych a vajnorských krojov, ktoré sme si boli poobzerať a nafotiť v miestnych múzeách. Košele nám ušila spriatelená rodinná firma. S jej šéfkou sme navrhovali, hľadali nové riešenia a nápady, a spočiatku aj pravidelne spolu hromžili, keď sa niečo nedarilo, zaseklo alebo skomplikovalo.

Búvajky teda vznikali u nás, na Slovensku, neprecestovali cez pol sveta ani  nevyrobili neúmerne veľkú uhlíkovú stopu ako lacný tovar z Číny.

Zakúpením Búvajky prispievate k tomu, že na južnom Slovensku, kde sídli naša výrobná dielňa, má zopár krajčírok svoju prácu. Ďakujeme za to.

Prajeme Vám, aby sa Vám nočné košieľky Búvajky príjemne nosili, aby ste cítili tie pozitívne emócie a nadšenie, ktoré sme zdieľali pri tvorbe tohto produktu, a aby Vám všetky tieto "good vibes" priniesli sladké sníčky.

Za team folkberry Vás pozdravuje a Vaše objednávky vybavuje

Marianna